Z Inowrocławia rowerem

Inowrocław to nie tylko piękne i spokojne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie czyste powietrze i możliwość nieustannych spacerów. To także doskonała baza wypadowa do zabytkowych miast znajdujących się w pobliżu. Decydując się na wynajem pokoiku w Inowrocławiu możesz mieć pewność, że na czas urlopu przeniesiesz się do miejsca, o jakim jeszcze nie słyszałeś.

80 hektarowy Park Solankowy to zdecydowany atut tego miasta. Nie tylko ze względu na kwiatowe dywany, które zachwycają każdego turystę. To także duża tężnia solankowa, dzięki której możesz powdychać czystego solankowego powietrza, które sprawi, że w krótkim czasie Twoje ciśnienie wróci do normy. Jeśli piękne krajobrazy to coś, za czym tęsknisz skorzystaj z bazy noclegowej w pobliżu parku. Dzięki temu każdy dzień możesz zaczynać od spaceru, który wpłynie na twoje dobre samopoczucie. Baza wypoczynkowa w postaci pensjonatów to także doskonałe zaplecze gastronomiczne. Jeśli lubisz zabytki, z pewnością nie odmówisz sobie odwiedzenia jednego z kilkunastu kościołów znajdujących się w Inowrocławiu.

Stolica Kujaw zachodnich to także doskonała baza wypadowa do innych miast, znajdujących się w pobliżu. Na uwagę zasługuje z pewnością Toruń, który nazywany jest małym Krakowem. Możesz tam dojechać w 30 minut samochodem. Istnieje też bardzo dobre połączenie komunikacyjne pomiędzy tymi dwoma miastami, dzięki czemu w kilkadziesiąt minut znajdziesz się w grodzie Kopernika. Dla osób, które jednak bardziej od zwiedzania cenią sobie słodkie lenistwo, Inowrocław przygotował ciekawą ofertę wypoczynkową. Możesz tu skorzystać na przykład z zabiegów leczniczych SPA, począwszy od masaży, a skończywszy na kąpielach w borowinie, które mają doskonały wpływ na poprawienie krążenia. Na ceniących sobie imprezy kulturalne czeka tu mnóstwo wystaw znajdujących się w muzeum,  w centrum miasta. Możesz także skorzystać z wypożyczalni rowerów, a dzięki szeroko rozbudowanym ścieżkom rowerowym zwiedzisz miasto jednośladem. Jeśli masz dobrą kondycję, możesz także dojechać nad jezioro Gopło, które znajduje się w oddalonej o 15 km Kruszwicy. Tam nie możesz sobie odmówić zwiedzenia Mysiej Wieży, w której jak głosi legenda myszy zjadły króla Popiela. W ciepłe dni warto pojechać na plażę do Przyjezierza – miejscowości letniskowej znajdującej się około 25 kilometrów od Inowrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>