Współczesne atrakcje i staromiejskie zabytki – zobacz w Koszalinie

Drugie pod względem wielkości miasto Pomorza Zachodniego – Koszalin – to miejsce, gdzie cieszyć się można zarówno aktywnym wypoczynkiem, jak i różnorodną ofertą kulturalną. Na odwiedzających czeka baza noclegowa (noclegi Koszalin z meteora) w postaci hoteli, apartamentów, gościńców i willi z pokojami oraz schronisko młodzieżowe – są to miejsca, gdzie można przyjechać przez cały rok.

Koszalin nie leży nad samym wybrzeżem Bałtyku, a ponad 10 km od niego, nad jeziorem Jamno. Blisko stąd jednak na plaże w kilku letniskowych miejscowościach, a dostać się nad morze mamy możliwość poruszając się kolejno szynobusem i statkiem rejsowym przez jezioro. Zarówno na tym przybrzeżnym akwenie, jak i na otwartym morzu paręnaście kilometrów dalej, uprawiać można żeglarstwo oraz inne sporty wodne. Koszalin ma też aquapark, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele urlopów z odnową biologiczną, jak i rodziny z dziećmi, szukające zapełniających czas atrakcji. Rozbudowana jest też sieć ścieżek rowerowych.

Jako duże miasto tętniące życiem, Koszalin zapewnia różnorodną ofertę ośrodków kultury, kilku teatrów, jest tu filharmonia, odbywają się liczne imprezy plenerowe i nie tylko, w tym duże festiwale muzyczne i filmowe. Przyjeżdżając tutaj zwiedzić można Muzeum Miejskie w Pałacu Młynarza – dawnym miejskim młynie z mieszkalnym budynkiem, Muzeum Wody prezentujące w ciekawej formie historię wodociągów miejskich. Spacerując po centrum miasta natrafimy w kilku miejscach na fragmenty średniowiecznych murów. Z tego samego okresu co one pochodzi też niezwykle piękna kaplica św. Gertrudy oraz koszalińska katedra. W XV wieku wybudowano Domek Kata, który dziś stanowi siedzibę Teatru Propozycji „Dialog”. Wiele innych budynków pochodzących z różnych epok z pewnością zwróci uwagę zwiedzających. Wszystkie można poznać, zwiedzając Koszalin Staromiejską Trasą Turystyczną. Natrafimy także na miejskie parki, wśród których nie brakuje drzew liczących ponad 200 lat. Do najciekawszych rekreacyjnych terenów należy las miejski na morenowych wzniesieniach noszących wspólną nazwę Góry Chełmskiej. W czasach prehistorycznych znajdował się tu najprawdopodobniej ośrodek kultu, a dzisiaj zobaczyć możemy sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej, jak też wzniesioną z cegły wieżę widokową, z której rozciąga się panorama okolicy.

Oprócz tego, że Koszalin obfituje w atrakcje, zabytki, różne formy spędzana czasu, znajdziemy tu ciekawe lokale gastronomiczne i komfortowe obiekty oferujące noclegi, Koszalin ma też tę zaletę, że nie jesteśmy skazani na własny samochód lub nieregularnie kursujące busy, ale możemy dojechać do miasta pociągiem lub autobusem, a następnie poruszać się publiczną komunikacją – to wygoda dla wielu podróżnych. Warto więc skorzystać z okazji i nacieszyć się wszystkimi możliwościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>