Turystyka na Podlasiu

Podlasie jest przepięknym regionem znajdującym się w północnej części naszego kraju. Graniczy ono z województwem lubelskim, mazowieckim oraz Mazurami. Przygraniczny pas przyrody to głównie rozległe połacie lasów, na których jak do tej pory jedynie w niewielkim stopniu odcisnęła się ręka ludzkiej działalności. Każdy amator odpoczynku na świeżym powietrzu z dala od miejskiego zgiełku i hałasu powinien się na najbliższe wakacje wybrać na Podlasie. Czyste powietrze, wyjątkowy klimat oraz gościnność gospodarzy sprawiają, że z roku na rok w tym magicznym miejscu przybywa turystów, którzy spragnieni kontaktu z naturą z najbardziej odległych zakątków naszego kraju.

Ostatnie lata to dla Podlasia znaczny rozwój infrastruktury turystycznej. Poprawił się stan dróg, przybyło miejsc noclegowych oraz restauracji w najpiękniejszych miejscach regionu. Jeżeli chodzi o bazę noclegową to dominują tu niewielkie pensjonaty oraz gospodarstwa turystyczne. Jedynie w największych miastach można spotkać luksusowe hotele, które przyciągają gości nie tylko ofertą wypoczynku w pokojach o podwyższonym standardzie ale również dodatkowymi zabiegami odnowy biologicznej. Nad jeziorami można często również spotkać pola namiotowe oraz miejsca przeznaczone do biwakowania. Część z nich jest zupełnie darmowa, dzięki czemu chętnie z takich miejsc korzystają młodzi ludzie, którzy nie posiadają zbyt wielkich zasobów finansowych.

Większość pensjonatów oraz kwater prywatnych poza wygodnym łóżkiem oferuje także wczasowiczom możliwość skorzystania z oferty całodziennego wyżywienia. Obiadokolacje najczęściej przygotowywane są z lokalnych produktów i nawiązują do tradycyjnej kuchni kresowej. W sezonie turystycznym, zwłaszcza w miesiącach takich jak lipiec czy sierpień na Podlasiu bywa tłoczno. O kwaterach warto pomyśleć jeszcze na wiosnę – wówczas można liczyć na rabaty przy rezerwacji noclegu. Większość obiektów posiada własne strony internetowe, także bez najmniejszego problemu ich ofertę możesz znaleźć wpisując w pole wyszukiwania frazę “noclegi Podlasie”. Nie zapomnij o wpłacie wymaganej kwoty zaliczki za planowany urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>