Po przygodę do Krokowej

Z Bukowiny Tatrzańskiej, do której możecie zawitać przez cały rok zabieramy Was dzisiaj do uroczego obszaru na terenie Polski. Gmina Krokowa obejmuje tereny na obszarze Wybrzeża Kaszubskiego. Położona jest w miejscu wybitnie atrakcyjnym turystycznie, w środowisku czystym i ekologicznym, o unikalnej faunie i florze. Świeże powietrze i bliskość natury, a także liczne atrakcje sprawiają, iż gmina ta corocznie przyciąga wielu ludzi, którzy właśnie tu decydują się spędzić wakacje lub urlop. Stolicą gminy jest miejscowość Krokowa, znajdująca się w pobliżu jeziora Żarnowieckiego. Baza noclegowa Krokowej (Meteor) jest bardzo rozbudowana i każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce na nocleg. Można wybierać pomiędzy wynajęciem domku letniskowego, pokojem w jednym z pensjonatów lub hoteli albo rozbiciem namiotu w przeznaczonym do tego miejscu. W mieście znajdziemy liczne sklepy oraz punkty gastronomiczne – puby, bary, kawiarnie, lodziarnie oraz restauracje.

W okolicy jeziora Żarnowieckiego i jeziora Dobrego ciągną się kilometrami czyste, piaszczyste i utrzymane w doskonałym stanie plaże. Cieszą się one wielką popularnością wśród turystów przebywających w okolicznych miejscowościach. Nic w tym zresztą dziwnego – wielu z nas nie wyobraża sobie udanego urlopu bez plażowania, opalania się lub pływania w wodzie jeziora. Kąpieliska są strzeżone i bezpieczne, zachęcające wręcz, aby ochłodzić się i popływać w wodzie.

Amatorzy aktywnego wypoczynku również znajdą dla siebie ciekawe zajęcia – w okolicy znajduje się stadnina, w której można pojeździć konno, kort tenisowy, jest także możliwość uczestnictwa w spływie kajakowym – ten, kto nigdy czegoś takiego nie próbował, zdecydowanie powinien wybrać się choć raz! W okolicy wytyczono także mnóstwo ścieżek rowerowych oraz tych przeznaczonych do wędrówek pieszych. Wszystkie pozwalają podziwiać wspaniałe, majestatyczne widoki, oddychać świeżym i czystym powietrzem i cieszyć się z bliskiego kontaktu z naturą, śpiewu ptaków i zieleni drzew. Przebywanie na świeżym powietrzu i sport doskonale wpływa na nasze zdrowie, a także poprawia samopoczucie.

W okolicy Krokowej znajdują się także liczne zabytki, które warto zobaczyć. Należy do nich między innymi neogotycki kościół pw. Katarzyny Aleksandryjskiej, zbudowany w latach 1847-1850, usytuowany na sztucznej, otoczonej fosą wyspie pałac lub park, w którym możemy ujrzeć bardzo stare, pochodzące jeszcze z XVIII wieku drzewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>