Kajakiem, rowerem, pieszo czy z lotu ptaka – Leszno

Leszno to malownicze miejsce, niedoceniane przez turystów, które znajduje się w Wielkopolsce. Na terenie miejscowości znajdują się, aż 34 trasy rowerowe, które umożliwiają podróże na jednośladach. Zwiedzanie w ten sposób jest bardzo wygodne, gdyż ilość zabytków i atrakcji w tym miejscu, mogą przysporzyć o zawrót głowy. Na obrzeżach znajdziemy wiele zamków i obiektów historycznych, które na każdym kroku udowadniają, że miejsce to jest iście królewskie.

Historia Stanisława Leszczyńskiego często przewija się w lokalnych imprezach, upamiętniając jego wartość dla miejscowości. To też okazja do aktywnego spędzenia czasu. Popularnym sportem są spływy kajakowe, organizowane po jednym z najpiękniejszych szlaków w kraju, przepływającym przez Przemęcki Park Krajobrazowy, można znaleźć go w internecie pod hasłem „Park Leszno”. Trasa konwaliowa, to okazja do zapoznania się z tutejszą fauną i florą, czyli także z wyjątkowa odmianą tytułowej konwalii, która rośnie tylko na tych terenach. 34 kilometry spływu, to wysiłek na trzy dni, jednak dostępny jest również dla amatorów, co ułatwia nam całe zadanie. Alternatywą jest też Pętla Cysterska, czyli szlak skupiony wokół zabytków. Doskonałe połączenie sporu z poznawaniem okolicy, zapewni nam godziny dobrej zabawy i wartościowych informacji, podobnie jak na Podlasiu, które jest naszym zdecydowanym faworytem, a informacje o pobycie szukamy pod słowami „Wpis Podlasie”.

Leszno można poznawać na wiele sposobów, konno, pieszo, na rowerze, czy w kajaku, bez względu na wybraną przez nas formę, nuda nam nie straszna, gdyż miejscowość to istna bomba, naładowana atrakcjami. Wśród nich warto wymienić również imprezy cykliczne, poświęcone żużlowi, podniebnym lotom, królewskim klimatom, a nawet tutejszej roślinności. Uczestnictwo w każdej z nich to doskonała zabawa dla całej rodziny i okazja do zapoznania się z tym pięknym i historycznym już miastem. Baza noclegowa zapewnia komfortowy wypoczynek, wśród przyjemnych widoków. To cała kompilacja hoteli, pensjonatów i ośrodków wczasowych, których zróżnicowanie i położenie, umożliwiają nam dostosowanie wyboru, do naszych potrzeb. Można w bardzo prosty sposób znaleźć ją w internecie pod hasłem „Tanie Noclegi Leszno” lub „Noclegi w Lesznie”.

Gastronomia w mieście, to temat, który pozwoli nam odetchnąć przez chwilę od potężnego ładunku atrakcji, w miłych knajpkach, z wyjątkową atmosferą. Będąc w okolicy najlepiej zdecydować się na stołowanie się, na rynku głównym, co będzie dla nas okazją do obserwowania ratusza, synagogi i atrakcji, które odbywają się w tym miejscu. Leszno posiada wiele uroku, okolica to piękne leśne tereny, zaś tutejsze budowle to w większości zabytki. Takie połączenie trudno znaleźć w innym miejscu.

6 komentarzy

  1. Ja miałam okazję podziwiać Leszno na piechotę i przemierzać je rowerem – chętnie spróbuję pozostałych możliwości.

  2. Wielkopolska jest bogata w takie miejscowości, polecam do odwiedzenia również Konin, oczywiście Poznań i Gniezno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>