Gąski – zabytkowe konstrukcje letniska

Szukając atrakcyjnej miejscowości wypoczynkowej nad Morzem Bałtyckim warto zainteresować się zachodnią częścią wybrzeża. Wśród licznych miejscowości turystycznych leży piękna, mała wieś o wdzięcznej nazwie Gąski. To niezwykłe miejsce, gdzie poczuć się można wyjątkowo zrelaksowanym, a jednocześnie nie nudzić się, gdyż jest tutaj co robić poza leżeniem na plaży i morskimi kąpielami. Chcąc podziwiać przepiękną panoramę miejscowości z innej perspektywy warto udać się do nadmorskiej latarni, która jest tu jednym z ważniejszych obiektów turystycznych. Zbudowana została w XIX wieku i jest uznana za jedną z najwyższych latarni w Polsce. Mierzy ponad 50 metrów, a rozciągający się z niej widok jest wyjątkowo piękny. Od lat dostępna jest do zwiedzania dla turystów. By dostać się na szczyt trzeba przejść wieloma granitowymi schodkami, jest ich aż 190. Z góry widać nie tylko miejscowość Gąski, ale także okoliczne wsie jak Sarbinowo (tutaj) czy Chłopy. Na terenie przy latarni znajduje się też dom latarnika, a w okolicy można kupić pamiątki i przekąski.

To wyjątkowo popularne miejsce dla turystów. Przyjemna okolica i dobrze zagospodarowany teren wokół latarni sprawiają, że przyjezdni chętnie przychodzą tu pospacerować i nacieszyć się wspaniałymi widokami, ciszą i spokojem. Latarnia jest wpisana do rejestru zabytków. Oprócz niej, wartym odwiedzenia miejscem jest także Pałac Morski. Dziś znajduje się w nim hotel oraz restauracja i kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny. Mury budowli pochodzą z drugiej połowy XIX wieku i nadają miejscu wyjątkowy klimat. Bardzo wielu turystów właśnie tutaj rezerwuje noclegi na pobyt wakacyjny (noclegi Gąski). W otoczeniu pałacu znajduje się malowniczy park, gdzie spotkać można różne rodzaje drzew, krzewów i innych rzadko spotykanych roślin. To wszystko przechadzając się krętymi alejkami. Bardzo wielu przyjezdnych ceni sobie to wyjątkowe miejsce spacerowe. Baza noclegowa składa się głównie z pensjonatów i przystępnych cenowo kwater prywatnych. Można liczyć na uprzejmość i wyjątkową gościnność gospodarzy, którzy dbają o najdrobniejsze szczegóły pobytu swoich gości. Dzięki temu wielu turystów wraca tu w kolejnych latach, a miejscowi nie narzekają na zbyt wiele wolnych miejsc w sezonie wakacyjnym. Gąski cieszą się pozytywnymi opiniami wśród przyjezdnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>