Bukowina Tatrzańska w całorocznym wydaniu

Bukowina Tatrzańska, to niewielka wieś, licząca sobie około 3 tysiące stałych mieszkańców, która znajduje się w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Przez podhalańską osadę przepływa Białka, rzeka, która w sezonie letnim dostarcza turystom niesamowitych emocji, podczas spływów kajakowych i pontonowych. Dzięki niej można też zażyć kąpieli, łowić ryby, czy też po prosty wylegiwać się na słońcu, w otoczeniu szumu wody. Pamiętajmy jednak, że znana jest głównie jako cel podróży zimowych wycieczek. Posiada ku temu odpowiednie walory krajobrazowe i terenowe. Góry i lasy determinują widoki, dzięki czemu, stają się one niezwykle malownicze. Lasy skrywają też liczne szlaki, którymi możemy dostać się na górskie szczyty. Sama miejscowość, znajduje się ponad 800 m.n.p.m. Taka lokalizacja powoduje, że można tu oddać się sportom zimowym w bardzo komfortowych warunkach. Tutejsze stoki i wyciągi są zadbane, a baza noclegowa różnorodna, dzięki czemu możemy wybrać stosowny pokój.

W okolicy znajdują się też termy Bukovina, które znane są w całej Polsce, jako miejsce, w którym możemy zregenerować siły po wyczerpującym szusowaniu. To też okazja do relaksu i spędzenia miłego wieczoru w towarzystwie najbliższych. Chcąc zapewnić sobie wyjątkowy pobyt, nie możemy też zignorować tutejszej tradycji. Górskie miejscowości, znane są z ludowych imprez i jedzenia. Gastronomia to temat, nieodłączny jeśli mówimy o Bukowinie Tatrzańskiej, bowiem znaleźć tu możemy karczmy łączące nowoczesność i tradycję w najlepszym wydaniu. Kwaśnica, oscypek, golonka i nalewka domowej roboty, to hasła przewodnie każdej szanującej się gospody. Co ciekawe tanie noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej, często idą w parze z restauracją, co powoduje, że nasz pobyt staje się bardzo wygodny.

Nie zapominajmy tez o zabytkach, które zapoznają nas z przeszłością kurortu, dzięki czemu przestaje być on dla nas tajemniczy. Podhalańskie tereny są wyjątkowo urokliwe o każdej porze roku, a obcowanie z kulturą regionu, powoduje, że nabieramy dystansu do naszej codzienności i wrażliwości na spuściznę przodków. Pamiętajmy, że taki wyjazd, to doskonała możliwość do wypoczynku i nabrania energii niezbędnej w obowiązkach, które czekają na nas w domu. Starajmy się zatem pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej, przeżyć w możliwie najlepszy dla nas sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>